İstanbul Ticaret Borsası

               

 • HABERLER
 • BAŞKAN KOPUZ, TOBB SEKTÖREL EKONOMİ ŞURASINDA
Başvuru Yapan: Gerçek Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.

Başvuru Yapan: Tüzel Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.  BAŞKAN KOPUZ, TOBB SEKTÖREL EKONOMİ ŞURASINDA
  (29.02.2024 . 16:43:56) (Okuma: 155)

  TOBB Başkan Yardımcısı ve İSTİB Başkanı Ali Kopuz TOBB Sektörel Ekonomi Şurasına katıldı.

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın katılımı ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda iş dünyası temsilcileri buluştu.

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz toplantıda yaptığı konuşmada Türkiye’nin 2023 büyümesinin OECD ve G20 ülkeleri arasında ikinci sırada olduğunu ve Orta Vadeli Program'da (OVP) ön görülen yüzde 4,4 büyümenin üzerine çıkıp, yüzde 4,5 büyümesinin çok sevindirici bir gelişme olduğunu belirtti.

  Yılmaz, son açıklanan istihdam verisinin 32 milyonun üzerine çıktığını ve istihdamı koruyarak büyüme gösterildiği için "2023'te İstihdam dostu bir büyüme" yaşandığını dile getirdi. Enflasyonun yılın ortasında gerilemeye başlayacağını ifade eden YılmazEkonomimizin yatırım, istihdam, üretim ve ihracat yoluyla büyüme oluşturma kapasitesi de güçlenerek devam etmektedir. Buradaki ilk sırada yer alan yatırım payını artırmaya çalışacağız. İhracatçıyı desteklemeye devam edeceğiz ve kaynaklarımızı çok daha etkin kullanacağız” dedi.

  TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da konuşmasında TÜİK tarafından açıklanan büyüme verilerine dikkat çekerek "Küresel ekonomilerdeki durgunluğa ve asrın deprem felaketine rağmen, Türkiye ekonomisi güçlü seyreden iç tüketimi sayesinde yılın son çeyreğinde de büyümesini sürdürmüş ve 2023 yılını yüzde 4,5 büyüme ile tamamlamıştır" ifadelerini kullandı.

  Geçmişte dile getirdikleri pek çok konunun, çözüme kavuşmuş olmasının, kendileri için çok değerli ve memnuniyet verici olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu "Bizler için en önemlisi, bugünkü gibi, devletimizi yanımızda görmek. Ekonomide elbette bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Ama enseyi karartmıyor, mücadeleden vazgeçmiyoruz. Cevdet Yılmaz başta olmak üzere, ekonomi yönetiminde tecrübeli isimlerin iş başında olması, bizlere moral veriyor. Hep birlikte ekonomiyi daha sağlam temellere kavuşturacağımıza inanıyoruz" şeklinde konuştu.

   

   

Etkinlik Takvimi
İstek, öneri, memnuniyet ve şikayetlerinizi belirtiniz.
 
       
Sektörel Sorun ve Çözüm Önerileri
       Dijital Tarım Pazarı'na (DİTAP) nasıl üye olunur?