İstanbul Ticaret Borsası

                       

 • HABERLER
 • BAŞKAN KOPUZ’DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
Başvuru Yapan: Gerçek Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.

Başvuru Yapan: Tüzel Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.  BAŞKAN KOPUZ’DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
  (06.02.2024 . 16:07:44) (Okuma: 135)

  İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz, Miraç Kandili vesilesiyle yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  “Recep ayının 27’sinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV), Mekke’den Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’ya getirilerek, oradan da Huzur-u İlâhîye çıkarılmasıyla Miraç mucizesi yaşanmıştır. Dinimizin temeli beş vakit namaz da Müslümanlara bu mukaddes gecede farz kılınmıştır.  Dolayısıyla Müslümanlar nezdinde Miraç hadisesinin anlamı çok derin, Mescid-i Aksanın yeri çok müstesnadır. Bununla birlikte, ne acıdır ki bugün Filistin ve ilk kıblemiz Mescidi Aksa, siyonistlerin saldırısı altındadır. Gazze şehrindeki abluka ve oranın şerefli mukimlerine uygulanan soykırım maalesef devam etmekte, her gün yüzlerce masum katledilmektedir. Bu zulmün bitmesi için Müslümanların ve tüm dünyanın acilen sorumlu davranması ve harekete geçmesi gerekmektedir. Aksi takdirde insanlık, çocukların bir savaşın hedefi haline getirilip katledilmesinin hesabını hiçbir zaman veremeyecektir. Maddi manevi her türlü imkân kullanılarak insanlık adına bu adımın atılması elzemdir. Bu mübarek gecede, başta Filistin ve Doğu Türkistan olmak üzere dünyada yaşanan zulümlerin sona ermesi için dua edeceğiz. Bugün aynı zamanda, “asrın felaketi” 6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümünde hayatını kaybeden kardeşlerimizi dualarla yâd edeceğiz. Üzerinden geçen bir seneye rağmen kaybettiğimiz canlarımızın acısı yüreğimizde, deprem ve diğer doğal afetler konusunda gerekli tedbirleri almamız gerektiği ortadadır. Bu vesileyle, depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize yüce Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun… Rabbim ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın.

  Bu duygularla, Aziz milletimizin Miraç Kandilini tebrik ediyorum. Bilhassa 6 Şubat depreminde ve tüm doğal afetlerde kaybettiğimiz vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle yâd ederken, bu müstesna gecede edilen duaların dünyada yaşanan zulümlerin son bulmasına ve Mescid-i Aksa’nın kurtuluşuna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Etkinlik Takvimi

Galeri

İstek, öneri, memnuniyet ve şikayetlerinizi belirtiniz.
 
       
Sektörel Sorun ve Çözüm Önerileri
       Dijital Tarım Pazarı'na (DİTAP) nasıl üye olunur?