İstanbul Ticaret Borsası

               

 • HABERLER
 • İSTİB BAŞKANI ALİ KOPUZ'DAN KADİR GECESİ MESAJI
Başvuru Yapan: Gerçek Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.

Başvuru Yapan: Tüzel Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.  İSTİB BAŞKANI ALİ KOPUZ'DAN KADİR GECESİ MESAJI
  (05.04.2024 . 15:26:10) (Okuma: 223)

  İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz’un, mübarek Kadir Gecesi vesilesiyle yaptığı açıklama:

  “Müslümanlar olarak, insanlığın rehberi Kur’an-ı Kerim’in nazil olmaya başladığı, bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesine erişmenin huzurunu yaşıyoruz. Allah-u Teâlâ, Kur’an-ı Kerim’de açıkça bildirdiği bu müstesna gecenin kadrini bilenlerden, manevi bereketinden istifade edenlerden olmayı nasip etsin.

  Bugün maalesef dünyanın birçok yerinde her türlü insanlık suçu işleniyor, özellikle de Filistin ve Uygur Bölgesinde soydaşlık veya kardeşlik bağlarımızın olduğu masum insanlara soykırım yapılıyor. Katil devlet İsrail’in insani yardımların girişini de engelleyerek, bombalardan kurtulan çocukları açlıktan ölmeye mahkûm ettiği Gazze Şeridi’nde, büyük bir insani felaket yaşanıyor. Bu gece elbette tüm dünyadaki Müslümanlar olarak, zulüm gören kardeşlerimiz için dualar edeceğiz. Bununla birlikte, kurumsal olarak devletler ve uluslararası toplum nezdinde, mazlum coğrafyalardaki masum çocukların gözyaşının dökülmemesi için atılması gereken ancak bir türlü atılmayan adımlar bulunmaktadır.

  Küresel kötülüğün çıkarlarına uygun olduğunda, diplomatik veya askeri yaptırımlar konusunda oldukça istekli davrandığına her zaman şahit olduğumuz uluslararası toplum, söz konusu Gazze’deki masumlar olunca maalesef duyarsız davranmaktadır. Sözde İslam ülkelerinin liderleri Filistin’i görmezden gelmeyi sürdürüyorlar.

  Bizlerse yapabileceğimiz en basit boykotu bile beceremiyor, küresel kötülükle bağlantılı olan markaların zorunlu ihtiyaç bile olmayan bir ürününü satın almaktan vaz geçmeyi nefsimize kabul ettiremiyoruz.

  İnşallah bu mübarek gece, insanlığın ortak değerlerini savunma konusundaki duruşumuzu değerlendirmemiz, masum çocukların acısıyla empati kurabilmemiz için bir fırsat olur.

  Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin ve İslam âleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyorum. Yüce Rabbimizden bu geceyi, yeryüzünde barış, esenliğin hâkim olması ve insanlığın felahına vesile kılmasını, bizleri milletçe huzur içerisinde Ramazan Bayramı’na eriştirmesini niyaz ediyorum.”

Etkinlik Takvimi

Galeri

İstek, öneri, memnuniyet ve şikayetlerinizi belirtiniz.
 
       
Sektörel Sorun ve Çözüm Önerileri
       Dijital Tarım Pazarı'na (DİTAP) nasıl üye olunur?