İstanbul Ticaret Borsası

 

 • HABERLER
 • “KURBAN PAYLAŞILDIKÇA KULU HAKK’A YAKINLAŞTIRIR”
Başvuru Yapan: Gerçek Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.

Başvuru Yapan: Tüzel Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.  “KURBAN PAYLAŞILDIKÇA KULU HAKK’A YAKINLAŞTIRIR”
  (30.07.2020 . 11:08:39) (Okuma: 154)

  Kurban Bayramı vesilesiyle bir açıklama yapan İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz“Mübarek Kurban Bayramına hep beraber bir kez daha kavuşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bizim bayramlarımız, hem birlik ve beraberliğin tesisi hem de dargınlıkların son bulmasına vesile olur. Kurban Bayramı ise aynı zamanda Allah’a yakınlaşmanın yollarından biridir” dedi.

   

  Başkan Ali Kopuz, Türk milletinin tarih boyunca birçok badire atlattığını ve varoluş mücadelesi verdiği dönemler yaşadığını hatırlatarak şunları söyledi: “Kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin sınandığı bu süreçlerde kutsal değerlerimizin, kutsal bayramlarımızın desteği, atalarımıza olduğu gibi bugün bizlere de güç vermektedir.

    

  Bugün tüm dünya küresel bir salgının pençesindedir. Tarih boyunca yaşanmış en büyük salgınlardan birini yaşıyoruz. Allah’a şükür ki ülkemiz, dünya ile kıyaslandığında, Hükumetimizin zamanında aldığı etkin önlemler sayesinde, bu büyük sorundan daha az etkilenmektedir. Yine de salgın dolayısıyla bu yıl Kutsal topraklarda hac ibadeti ne yazık ki mümkün olmadı. Bu da ülkemizdeki kurban sayısında artış demektir. Tüm Müslüman kardeşlerimizin ibadetlerinin kabulünü Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

   

  Kutsal bayramlarımızı huzur içinde geçirebilmemiz için, yurt içinde asayişi sağlayan ve sınır ötesi operasyonlarda terörle mücadelede eden tüm güvenlik güçlerimize şükranlarımı sunuyorum. Kurban Bayramı vesilesiyle, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.

    

  Kurbanın paylaşıldıkça kulu Hakk’a yakınlaştırdığını her mümin kardeşimizin aklından çıkarmaması temennisiyle, Kurban Bayramını yürekten tebrik ediyor; milletimiz ve İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” 

   

Etkinlik Takvimi

Galeri

İstek, öneri, memnuniyet ve şikayetlerinizi belirtiniz.