İstanbul Ticaret Borsası

                       

 • BAŞKAN'DAN
Başvuru Yapan: Gerçek Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.

Başvuru Yapan: Tüzel Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.

  Ocak
  2021
  Büyük Türkiye yürüyüşü güçlenerek devam edecek…

  2020 yılında Doğu bilgeliğini özümsemiş bir millet olarak, Şeyh Sadi’nin “En korkulu anlarda bile ümidini kırma, unutma ki iliklerin en lezzetlisi en sert kemikte bulunur” sözünün gerçekliğini bir kez daha tecrübe ettik. Pandemi ile özdeşleşen 2020 yılında ümitlerin kırılıp insanların ve ülkelerin korkuya ve umutsuzluğa teslim olduğu bir safhada, hiç umudumuzu kaybetmedik. Umutsuzluğa alışmanın umutsuzluktan daha beter olduğu bir sürece dâhil olmaktansa sonuna kadar pandemiyle mücadele edip her türlü tedbiri alarak hayattan kopmamayı başardık.

   

  Kuşkusuz bunun ve Türkiye’nin pandemi şartlarına rağmen 2020 yılını pozitif büyüme ile kapatacak ender ülkelerden biri olmasının temelinde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve Hükümetin tam zamanında aldığı tedbirler ve teşvikler bulunuyor.

   

  2020 yılı ile ilgili ayrıntılı ekonomik değerlendirmelerimi derginin sayfalarında okuyacaksınız. Bu nedenle ayrıntılara girmeden çok önemli bir başka gerçeğin altını çizmek istiyorum: Dijital çağın dönüm noktası haline gelen 2020 yılı, sadece Kovid-19 salgınıyla anılmayacak. Aynı zamanda bu salgın sebebiyle dünyanın ekonomiden ticarete, kültürden eğitime, bireysel yaşantıdan sosyal ilişkilere kadar yeniden şekillendiği bir yıl olarak anılacaktır.

   

  Bu yüzden, bana göre biz 2020’de yaşadığımız kapsamlı dijital dönüşümle birlikte dijital çağı şekillendirecek yeni bir döneme adım atıyoruz. Tıpkı 1929 Büyük Dünya Bunalımı’nın sadece bir ekonomik bunalım olmayıp dünyanın ekonomik ve siyasal açıdan yeniden şekillendiği bir sürecin başlangıcı olması gibi.

   

  Türkiye, dijital dönüşüm sürecini üretimden pazarlamaya en hızlı gerçekleştiren ülkelerden biri olmayı başarıyor.   Son 20 yılda gerçekleştirilen muazzam altyapı ve teknolojik hamle, Türkiye’yi salgın sonrasında en hızlı çıkış yapacak ülke konumuna getirdi. Yerli ve milli sanayi ve teknolojiyle perçinlenen ekonomik avantajımız, Batılı ülkelerin risk almadan yakın tedarik üsleriyle ilişkiye girme arzusuyla daha da güçlendi. Bu sayıda yer alan “Yeşil Mutabakat” yazısında da vurguladığımız gibi dünya artık yeni bir düzene gidiyor. Türkiye olarak sanayimizi çevreye dost, iklim değişikliğine duyarlı bir üretim anlayışına uyarlamamız gerekiyor.

   

  Son olarak ifade edeyim ki, 2021 yılı aşılama ile Koronavirüsün birlikte yaşandığı bir yıl olacak. Bu nedenle Sağlık Bakanlığımızın başarıyla yürüttüğü aşılama süreci, Türkiye’nin üretkenliğini doğrudan etkileyecek. Aşılamayı başarıyla ve hızla başaran ülkeler, ekonomi ve ticarette daha öne geçecek. Türkiye bunun bilincinde olarak çok önemli bir atak başlattı. Aşı meselesini milletimizin sağlığını koruma meselesi olarak görmenin yanı sıra ülkemizin ekonomik başarısı için de bir vasıta olarak görüyoruz.

   

  İnanıyoruz ki, Devletimizin attığı bu bilinçli adımlarla, 2021 yılı Türkiye için büyük başarıların elde edildiği bir yıl olacaktır. Bunun teminatı ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öngörüsü ve liderliğiyle, 2020 için çizilen felaket senaryolarının hiçbirinin gerçekleşmemiş olmasıdır. “Büyük Türkiye” yürüyüşü, her türlü zorluk ve engellemeye rağmen güçlenerek devam edecektir.

   

  Saygılarımla

   

Etkinlik Takvimi
İstek, öneri, memnuniyet ve şikayetlerinizi belirtiniz.
 
       
Dijital Tarım Pazarı'na (DİTAP) nasıl üye olunur?

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin DİTAP Projesi Hakkındaki Sunumu